Slide background Slide thumbnail

Sosyal Etki

Limak Enerji, yatırımlara, inovasyona ve teknolojik çalışmalara sağladığı maddi manevi desteği, sosyal projelere de uygulayarak vatandaşlarımıza faydalı olma gayreti içerisindedir.

Kaliteli hizmetin ve müşteri memnuniyetinin, sosyal projeler ile desteklenmesi gerektiğini savunan Limak Enerji, Bu fikrini her alanda çaba sarf ettiği sosyal sorumluluk projeleri ile sağlamlaştırmaktadır.

Yardım eli bekleyen 7’den 70’e tüm vatandaşların yanında olmak Limak Enerji için ana görevdir. Bu sebeple hem ülkemiz sınırları içerisinde hem de faaliyet gösterdiği ülkelerde düzenli olarak insana ve hayata değer katan sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmektedir. Eğitim’den Sağlık’a, Spor’dan Sanat’a bir çok alanda yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle elde edilen en ufak bir katkı bile bir gurur kaynağıdır.

Türkiye’nin Enerji Akademisi

Limak Enerji’nin Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle 2017 yılında hayata geçirdiği “Türkiye’nin Enerji Akademisi” hem mühendislik öğrencilerine enerji sektörü alanında iş fırsatları sunarak genç işsizliğine karşı bir çözüm üretiyor hem de enerji sektörünün üretim, dağıtım ve pazarlama ihtiyacına uygun kalifiye iş gücünün yetiştirilmesi konusunda üniversite-iş dünyası iş birliğine örnek oluşturuyor.

TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı

Türkiye Enerji Akademisi (TEA) Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı, girişimlerin yenilikçi iş fikirleri, iş modelleri ve teknolojiler geliştirmelerini destekleyerek enerji sektöründe girişimciliği hızlandırmak hedefiyle Limak Enerji tarafından 2017’de hayata geçirildi. Türkiye Enerji Akademisi’ne ilk yılında 100’ün üzerinde enerji girişimi başvurdu. Seçilen girişimler, Limak uzmanlarından teknik desteğin yanı sıra analitik destek, uygulamalı eğitim ve mentorluk desteği aldı. Her girişimci, Limak Enerji tesislerinde projelerin uygulanması da dahil olmak üzere, kapsamlı mentorluk ve iş geliştirme seansları için Limak Enerji yöneticileriyle eşleştirildi.

Keds Academy

Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) tarafından Kosova’daki işssizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak ve enerji sektörüne nitelikli işgücü sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan KEDS Academy, sekizinci dönem mezunlarını verdi. Sadece şirket içinde değil Kosova’da da sürdürülebilirliği ile bir rekora imza atan, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, Priştina Üniversitesi, Kosova Bilim, Eğitim ve Teknoloji Bakanlığı paydaşlığında yürütülen KEDS Academy’de sürdürülen programdan bugüne kadar 414 öğrenci mezun oldu. 

KEDS Academy’den mezun olup, KEDS ve KESCO’da halen istihdam edilenlerin oranı ise 254’e ulaştı. Master ve yurt dışında çalışma için giden öğrenci sayısı ise 160 oldu. KEDS Academy’nin 9. dönemine devam etmekte olan öğrencilerin 21’ini üniversite, 55’ini ise teknik lise öğrencileri oluşturuyor. Bu dönem ilk kez programa katılan üniversite öğrencilerinin yarısını mühendis kızlar oluşturmaktadır.

Program 2021 Temmuz ayında Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansı’nda “Genç İşsizliğini Önlemede ÜniversiteSanayi İş Birliği Uygulama Örneği: KEDS Academy” başlığı ile akademik makale olarak sunuldu ve sonrasında da “Sosyal Bilimlerde Güncel Araştırmalar” kitabında “İyi Örnek Uygulaması” olarak basıldı.

Copyright © 2015 Limak Holding. Tüm hakları saklıdır.
Limak Enerji bir Limak Şirketler Grubu üyesidir.