Slide background Slide thumbnail

Limak Enerji “Zirvede”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Enerjinin Zirvesindeydik”. Premium sponsor olarak katıldığımız 10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde sektörün öncü firmaları ve isimleri bir araya geldi. “Enerjiye Yön Veren Kadınlar” oturumunda Limak Yatırım YK Başkanı Sn. Ebru Özdemir, “GÜYAD Özel Oturumunda Limak Enerji CEO’su Sn. Birol Ergüven ve “Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” konulu konferansta Limak Enerji Genel Müdür Yardımcısı Sn. Serhat Dinç, enerji sektöründe teknik ve sosyal bir çok öncelikli konuyu dinleyicilerle buluşturdu.

 

“ENERJİ ŞİRKETLERİNİN YÖNETİM KURULLARINDA EN AZ 1 KADIN OLSUN”

Enerjiye Yön Veren Kadınlar oturumun açılış konuşmasını OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk yaptı. Ardından panele geçildi ve panelin moderatörlüğünü EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş yaptı. Garanti BBVA Genel Müdürü Yardımcısı Ebru Edin ve Limak Holding Yönetim  Kurulu Başkanı Ebru Özdemir panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir; “Şirketimizde kadına yönelik çok güzel sosyal sorumluluk projeleri başlattık. Limak Holding olarak şirketin her alanında kadına yönelik çok kıymetli adımlar atıyoruz.  Yaptığımız projelerle önce bütün önyargıları yıkmayı, sonra da neleri başarabileceğimizi göstermek istiyoruz.  İstiyoruz ki özellikle enerji şirketlerinin yönetim kurullarında en az 1 kadın olsun” dedi.

 

10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde ikinci günün oturumlarından biri “GÜYAD Özel Oturumu” oldu.

GÜYAD Özel Oturumu’nda Limak Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Birol Ergüven, Zorlu Enerji Solar ve Yurtdışı Yatırımlar Direktörü Evren Evcit, Kalyon Enerji Başkan Yardımcısı İbrahim Erden, ETKB Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Öz ve Garanti BBVA Enerji Proje Finansmanı Yöneticisi Yiğit Emre Bilmiş, konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda Türkiye’deki rüzgar ve güneş enerjisi yatırımlarından ve kurulu güç potansiyelinden bahsedildi. Türkiye’nin yenilenebilir enerji ve mini YEKA’lardaki durumunun da konuşulduğu oturumda güneş enerjisinin gelecek için öneminin ve farklı bir strateji ile ele alınması gerektiğinin de altı çizildi.

 

 Türkiye Enerji Zirvesi “Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” oturumuyla devam etti. 

Moderatörlüğünü EPDK (E) Kurul Üyesi Hüseyin Karataş’ın yaptığı oturumda Aksa Enerji Başkan Yardımcısı ve Ticaret ve Satış Genel Müdürü Murat Kirazlı, Limak Enerji Genel Müdür Yardımcısı Serhat Dinç ve İSKEN CEO’su Sırrı Uyanık konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda Türkiye’de fosil ve termik yapılar hakkında konuşuldu ve fosil yakıtların kömürden başlayarak düşüş göstereceğine değinildi.

 

          

 

Copyright © 2015 Limak Holding. Tüm hakları saklıdır.
Limak Enerji bir Limak Şirketler Grubu üyesidir.